DziaŁy tematyczne
PRACA W HULL
Mieszkanie
Praca
Prawo
Zdrowie
Dziecko
Edukacja
Rozrywka
Komunikacja
POLECAMY
WYDARZENIA
Dzisiaj
Wkrotce
REKLAMA
18 Styczeń 2009
Nasze miasto Hull.

image110.jpgUsytuowane na brzegach rzeki Humber, Hull to wspaniałe, charakteryzujące się relaksującą atmosferą miasto nadbrzeżne, tętniące życiem nocnym i kulturalnym, pełne okazji do zakupowego szaleństwa; wszystko to sprawia, iż Hull to doskonałe miejsce do życia, nauki, pracy, czy też odwiedzenia.
 
Hull to miasto jedyne w swoim rodzaju, dumne ze swego dziedzictwa, które w połączeniu z nowoczesnymi atrakcjami turystycznymi i bliską odległością do Europy, utrzymuje wysoki status, zarówno na scenie lokalnej, jak i międzynarodowej. 
 
Hull rozrosło się gwałtownie w drugiej połowie XIX w., kiedy to port stał się ważnym punktem na mapie handlu międzynarodowego. Nasza żeglarska historia, wielcy kupcy i przemysłowcy oraz oczywiście William Wilberforce, uznany na całym świecie społecznik walczący o zniesienie niewolnictwa, wywarli znaczący wpływ na miasto, co znajduje swoje odbicie w naszej wyjątkowej kulturze i poczuciu tożsamości. 
 
W ostatnich latach miasto uległo przemianie za sprawą nowych, ekscytujących projektów, w tym budowy oceanarium The Deep, stadionu KC Stadium i Centrum BBC. Centrum miasta zostało ożywione poprzez rozwój centrów zakupowych i rekreacyjnych przy St Stephen's i na Quay West. Powyższe udogodnienia przyciągają do miasta coraz więcej nowych gości, jak i sprzyjają tworzeniu nowych miejsc pracy.
 
Port w Hull w dalszym ciągu odgrywa ważną rolę w lokalnej gospodarce, ponadto jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się portów w Zjednoczonym Królestwie.  Hull korzysta ze światowych połączeń handlowych, a wiele tysięcy osób znalazło zatrudnienie w sektorze farmaceutycznym, branży petrochemicznej, komunikacyjnej i innych gałęziach przemysłu.
 
Populacja Hull to niecałe 250 000 ludzi, miasto jest jednak ośrodkiem, zarówno kulturalnym, jak i ekonomicznym, dla prawie 500 000 mieszkańców pobliskich terenów.
 
Swoją wyjątkowość Hull zawdzięcza również różnym społecznościom mieszkającym na jego terenie. Co roku tysiące ludzi przyjeżdża do Hull, by studiować na tutejszych uniwersytetach.  W Hull istnieją również bogate tradycje sportowe: miasto posiada ligową drużynę piłki nożnej, dwie ligowe drużyny rugby, drużynę żużlowców i drużynę hokejową, z których wszystkie cieszą się wsparciem rzesz kibiców.

źródło: www.hullcc.gov.uk